Loppuvuoden paras tarjous: Muuta vaikka heti – maksa vasta helmikuussa! Tutustu heti vapaiden kotien tarjontaamme ja löydä omasi. Kampanja koskee vain erikseen merkittyjä heti vapaita asuntoja ja niihin solmittuja uusia sopimuksia.

Tutustu kampanjan ehtoihin

HASOn ylläpitopäällikkönä aloittaa Teemu Saarikivi

Katja Saksa HASOn asiakkuuspäälliköksi

Kuvassa Jätkäsaarta lumipeitteessä. Vasemmalla HASO Sandis. Kuva: Kuvatoimisto Kuvio.

Helsingin Asumisoikeus Oy:n ylläpitopäälliköksi on valittu kauppatieteiden maisteri Teemu Saarikivi. Teemu tuo mukanaan vankkaa kokemusta isännöinnistä sekä isännöinnin ja huoltotoiminnan johtamisesta.

Ylläpitopäällikkö aloittaa tehtävässään 1.3.2022

Teemun vastuulla HASOssa tulee olemaan kiinteistöjen ylläpidon ja korjaustoiminnan kokonaisuuden hallinta ja kehittäminen. Tähän liittyy tiiviisti isännöintipalveluiden tilaaminen, laadun varmistaminen ja toiminnan ohjaus.

– Olen tehnyt pitkän uran As Oy isännöinnin parissa, joten siirtyminen asumisoikeusmaailmaan tulee olemaan mielenkiintoinen matka. Isännöinnin ja korjaustoiminnan lainalaisuudet ja pelisäännöt ovat kuitenkin samat kummassakin, ja uskon tuovani HASOlle nimenomaan sitä osaamista ja kokemusta, jota tehtävässä tarvitaan, Teemu kertoo.

Toivotamme Teemun lämpimästi tervetulleeksi kehittämään asukkaillemme entistäkin parempia palveluita ja varmistamaan, että asuminen HASOlla on helppoa ja huoletonta.