Fallkulla

Joutsenraitti 1, 00730 HELSINKI

3H+K+S | 73,5 m2 | 28463,99 €

Tämä koti on heti vapaa!

Ota yhteyttä myyntiin ja sovi näyttö. Lähetä sähköpostia: myynti.haso@rettamanagement.fi tai soita asiakaspalvelunumeroon 030 609 5900 ma–pe klo 9.00–15.00.

Mikäli olet kiinnostunut asunnosta, olethan yhteydessä suoraa myyntiimme; myynti.haso@rettamanagement.fi tai 010 228 9000. Vapautumassa kolmio Fallkullasta! Fallkullan pohjoisreunalla sijaitseva kohde on rauhallinen ja läheltä löytyy kattavasti palveluita. Lenkkipolut ja puistot ovat aivan kivenheiton päässä Malmin lentokentän kupeessa. Julkisilla pääsee muutamassa kymmenessä minuutissa esimerkiksi Helsingin keskustaan ja juna-asema sijaitseekin vain 600m päässä. Parin kilometrin päästä Malmilta löytyvät monipuolisemmat palvelut palvelut. Asunnossa on tilavien asuinhuoneiden lisäksi oma sauna ja muutostyönä tehty parvekelasitus. Taloyhtiöstä löytyy pesutupa sekä kerhotila. Asunnosta löytyy liitännät astianpesu- ja pyykinpesukoneille.

Asunnon tiedot

Osoite Joutsenraitti 1 D 64
Kaupunginosa Fallkulla
Huoneisto 3H+K+S
Pinta-ala 73,5m2
Kerros 3
Vapautuminen HETI VAPAA
Parveke Kyllä
Asuntopiha Ei

Muutostyöt

  • Parketti 2008, jäännösarvo 150,00 €.
  • Parvekelasitus 2007, jäännösarvo 236,80 €.
  • Asunnossa olevat lisä- ja muutostyöt ovat asumisoikeudenhaltijan korjaus- ja ylläpitovastuulla.

Rakennuksen tiedot

Talotyyppi Kerrostalo
Valmistumisvuosi 2003
Lämmitysmuoto Kaukolämpö
Energialuokka F
Internetyhteys Kyllä
Asuntojen määrä 75
Autopaikat 56
Sähköautojen latauspaikat
Hissi Ei
Pesutupa Kyllä
Kuivaushuone Kyllä
Talosauna Ei
Kerhohuone Kyllä
Irtaimistovarasto Kyllä
Ulkoiluvälinevarasto Kyllä
Leikkipaikka Kyllä
Aurinkopaneelit Ei
Väestönsuoja Kyllä

Asuinkustannukset

Alkuperäinen asumisoikeusmaksu 17164,00 €
Asumisoikeusmaksun indeksitarkistus 10913,19 €
Muutostyöt 386,8 €
Luovutushinta 28463,99 €
Vastike 991,99 €/kk
Vesimaksu Vesimaksu 25 €/hlö/kk

Tupakointi

Kaikki Hason uudet asumisoikeussopimukset solmitaan savuttomina 1.1.2023 alkaen. Tupakointi on kielletty sisällä, parvekkeilla sekä piha-alueella.

Lemmikit

Lemmikit ovat tervetulleita Hason kaikkiin kohteisiin.

Oletko kiinnostunut tästä tai tämän kaltaisista asunnoista?

Siirry täyttämään asuntohakemus ja lisää hakemukseen ne ominaisuudet, joita toivot tulevalta Haso-kodiltasi.
Hasolla asuntoja haetaan merkitsemällä hakemukseen ne ominaisuudet, joiden mukaisista asunnoista on kiinnostunut.
Vapautuvaa kotia tarjotaan hakuehtojen mukaisesti hakemuksen jättäneille hakijoille. 
Mikäli haluat muuttaa aiemmin tekemääsi hakemusta, tee uusi asuntohakemus. Uusi hakemus korvaa vanhan.

Lue myös: Näin haet Haso asuntoa

Muut asunnot

Huoneistotyyppi Pinta-ala m2 Asuntoja
1h+tupak+s364
2H+K+S61,516
2H+KK+S45,5-58,524
3H+K+S73,516
4H+K+S87-9315