Svanströminkuja 1a, 00870 HELSINKI
2h+kt | 44 m2 | 36817,52 €Tämä asunto kuuluu kampanjaan: Muuta heti – maksa vastike vasta helmikuussa. Käy vilkaisemassa kampanjaehdot osoitteessa: https://haso.fi/muuta-heti-maksa-vasta-helmikuussa/
Mikäli olet kiinnostunut asunnosta, olethan yhteydessä myyntiimme sopiaksesi näyttöajan:
myynti.haso@rettamanagement.fi.
***
Laajasalo tarjoaa rauhallista saaristoasumista vain lyhyen matkan päässä Helsingin keskustasta. Tämä valoisa koti sijoittuu vehreälle ja merelliselle alueelle, jossa luonto ja merenrannat ovat aidosti lähellä. Lähikaduilta avautuvat kauniit kävelyreitit ja rantareitit, ja alueen palvelut kehittyvät jatkuvasti.
Asunnossa on laadukas parkettilattia sekä ajattomat, keraamiset laatat märkätiloissa, jotka tuovat asumiseen helppohoitoisuutta ja tyylikkyyttä.
Tulevaisuudessa Kruunusillat tuo Laajasalon entistä lähemmäksi kantakaupunkia sujuvan raitiotieyhteyden ansiosta. Jo nyt liikenneyhteydet ovat hyvät: useat bussilinjat kuljettavat Herttoniemen metroasemalle nopeasti ja vaivattomasti.
Talossa on mukavat yhteistilat arkea tukemaan: kerhohuone, talosauna sekä pesula ja kuivaushuone. Autopaikkoja on runsaasti, yhteensä 86 kappaletta, joista osa sijaitsee autohallissa ja osa pihalla.
Täällä yhdistyvät rauhallinen saaristotunnelma, sujuvat arjen palvelut ja tulevaisuuden nopeat yhteydet – Laajasalo on paikka, jossa on helppo viihtyä pitkään.
Tietoa asunnosta
Tietoa talosta
Viehättävä Laajasalo on alue, jossa meri on moneen suuntaan lähellä ja ulkoilumahdollisuuksia on runsaasti. Haso Svanströminkuja 1a tarjoaa koteja erilaisiin elämäntilanteisiin yksiöistä neljän makuuhuoneen tilaviin koteihin.
Päiväkoteja ja kouluja on useita ja Laajasalon terveysasema palvelee asukkaita lähettyvillä. Kirjastosta löytyy luettavaa, taidetta ja siellä järjestetään myös erilaisia tapahtumia. Kruunuvuorenrannassa on lähikauppoja ja lisäksi Laajasalon Kauppakeskus Saaressa on useita päivittäistavarakauppoja, erikoisliikkeitä ja ravintoloita. Harrastusmahdollisuuksia on runsaasti.
Talon 86 autopaikkaa sijaitsevat autohallissa ja tontin avopaikoilla.
Kaikissa asunnoissa on lasitettu parveke, joka tuo joustavuutta tilantuntua jokaiseen kotiin. Lattiamateriaalina on lämminhenkinen parketti ja kylpy- ja wc-tiloissa keraaminen laatta. Asukkaiden käytössä on kerhohuone, talosauna, pesula ja kuivaushuone.
Talossa on parveketupakointikielto.
Tervetuloa Haso-kotiin Svanströminkujalle!
Kohteen asunnot
| Huoneistotyyppi | Pinta-ala m2 | Asuntoja | Vastike €/kk |
|---|---|---|---|
| 1h+kt | 34,5-35,5 | 20 | 574,52-633,94 |
| 2h+kt | 39,5-51,5 | 37 | 647,27-847,35 |
| 3h+kt | 63,5-65 | 33 | 1006,03-996,31 |
| 3h+kt+s | 76,5-80,5 | 20 | 1065,3-1201,87 |
| 4h+kt+s | 104 | 2 | 1443,66-1457,77 |
| 5h+kt+s | 116,5 | 1 | 1577,25 |